سه‌شنبه 18 بهمن 1401   04:59:38

بررسی مهمترین مسائل صنعت پتروشیمی
جلسه مجمع عمومی پتروشیمی برای بررسی دو خط لوله اتیلن غرب و مرکز

1393/11/14 سه‌شنبه

جلسه مجمع عمومی پتروشیمی ایران به ریاست مهندس وزیری هامانه وبرگزار شد . در این جلسه که آقای دکتر ادیانی مسئولیت دبیر مجمع عمومی را برعهده داشتند ، مهمترین مسائل صنعت پتروشیمی بررسی گردید.


در این جلسه تعدادی از پیشنهاد ها اجرایی برای پیشرفت پروژه ها بررسی شد.
همچنین به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (MOP)، سید کاظم وزیری هامانه، اظهار داشت: براساس تصمیم اعضاء این مجمع کارگروهی متشکل از نمایندگان اعضا برای تصمیم گیری در باره تکمیل شاخه ای از خط لوله اتیلن غرب  حد فاصل منطقه سیاه مکان تا گچساران از محل منابع داخلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی تشکیل می شود.

وی ادامه داد: کارگروه یاد شده وظیفه دارد طرح واگذاری، حراست، تعمیر و نگهداشت خط لوله اتیلن غرب را به پتروشیمی کاوه یا هر شرکت دیگری به هزینه آن شرکت و در یک بازه زمانی 10 ساله، تعیین نحوه وصول مطالبات حال شده ارزی و ریالی شرکت ملی صنایع پتروشیمی از شرکتهای پتروشیمی واگذار شده، ادامه احداث این خط لوله در فاز سوم و احداث ادامه خط لوله اتیلن غرب در منطقه تحت عنوان دنا را بررسی و در مورد این موارد تصمیم گیری کند.

وزیری هامانه تاکید کرد: تصمیمهای اتخاذ شده از سوی کارگروه متشکل از نمایندگان اعضاء مجمع شرکت ملی صنایع پتروشیمی حکم تصمیم خود اعضا تلقی می شود.

بر اساس این گزارش در جلسه امروز مجمع عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، اعضا در  باره آخرین وضع دو خط لوله اتیلن غرب و مرکز و همچنین مسائل و مشکلات پیش روی اجرای این پروژه ها به بحث و تبادل نظر پرداختند.